KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14927111
nr 1492 7111
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, "Mot dagen". Signerad. Olja på duk, uppklistrad, 23x24 cm, yttermått inklusive ram: 28x29 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:41:05
600 kr
1.200 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.600 kr
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Ivar Morsing
Läs mer om Ivar Morsing